Acil Sağlık Hizmetleri
23 Mayıs 2019

ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ

Hastanemizde 7 gün 24 saat Kardiyoloji ve Kalp Damar hastalıkları için acil hizmeti verilmektedir.

Mesai saatlerinde dört uzman doktor, üç asistan doktor, dört hemşire, mesai dışında ise iki uzman doktor, iki asistan doktor ve dört hemşireden oluşan ekip, her türlü acil kardiyoloji hastalıkları sorununa anında müdahale ederek tedavi hizmeti sunmaktadır.

Acil ünitesinde 11 müşahede yatağı ve 6 adet hasta muayene yatağı vardır. Acil ünitesinde acil hastalarının tanı ve tedavisi için kullanılan ekokardiyografi cihazları bulunmaktadır.

Kalp krizi geçiren hastalarda daralmış veya tıkanmış koroner arterin tedavisine yönelik 7 gün 24 saat balon ve stent girişimleri yapılmaktadır. Stent girişimi dışında gerekirse acil by-pass operasyonu yapılabilmektedir.

Kalp ritmi hastalıklarının tanı, tedavisi ve acil kalp pili uygulamaları yapılmaktadır.

Kalp yetersizliği gelişen hastalarda güncel tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Acil ünitesine başvuran hastalarımızın bir kısmı ilk müdahaleleri yapıldıktan sonra eve gönderilmekte, bir kısmıda yoğun bakım veya yataklı servislerimize yatırılarak tedavi edilmektedir.

Kalp Damar Cerrahisi için damar yaralanmaları, kalp yaralanmaları, damar tıkanıklıkları, koroner arter hastalığı saptanmış ve acil cerrahi gerektiren hastaların tedavileri için 7 gün 24 saat acil hizmeti verilmektedir.