Başhekim
14 Şubat 2019

cevdet2 (1).JPG


                                                                                   PROF.DR.CEVDET UĞUR KOÇOĞULLARI

      Ağrı merkez doğumlu, tıp eğitiminİ Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladı. Bitlis Devlet Hastanesi’ nde mecburi hizmetini tamamladıktan sonra İzmir Selçuk Devlet Hastanesi’ ne tayin oldu. 

     Tıpta Uzmanlık eğitimini Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği’ nde tamamladı. Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği’ nde önce Yard. Doç.Dr. daha sonra da Doç.Dr. olarak çalıştıktan sonra Sağlık Bakanlığı Kocaeli Derince Eğitim Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi klinik şefliği ne atandı. 

     2014 yılında Sağlık Bakanlığı Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerahisi Eğitim Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği' ne Eğitim Görevlisi olarak atandı. 2018 yılı itibarı ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği’ ne Profesör olarak atandı. Yurt içi ve yurt dışı indeksli dergilerde yayımlanmış makaleleri, ulusal ve uluslararası kongrelerde yayımlanmış çok sayıda sözlü ve poster sunumları mevcuttur. Üniversite BAP komisyon üyeliği etik kurul üyeliği, eğitim planlama komisyon üyelikleri yapmıştır.

     İdari olarak başhekim, başhekim yardımcılığı, satın alma komisyon başkanlığı, çeşitli komisyon üyelikleri yürütmüş olup 2017 başından itibaren Sağlık Bakanlığı Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimliği görevini sürdürmektedir.